dj na svatbu
dj na svatbu

Martinický palác

Martinický palác a jeho historie

Martinický palác na Hradčanském náměstí je jeden z nejkrásnějších pozdně renesančních paláců Prahy vznikl původně ve dvou etapách v rozmezí zhruba osmdesáti let, tzn. 1550 – 1630 rozšířením a přestavbou několika starších gotických domů.

Martinický palác je pozoruhodný nejen svou grafitovou výzdobou, ale i velkým počtem zachovaných trámových stropu. Ty vznikly při druhé stavební etapě Martinického paláce, která je datována do 20. a 30. let 17. století. Podobné stylové prvky můžeme nalézt na malovaném trámovém stropě v Liechtensteinském paláci v Praze.
Cenné nástěnné malby a téměř ve všech místnostech malované trámové stropy jsou v tak dobrém stavu díky nařízení Josefa II., podle kterého musely být kvůli častým požárům podbity rákosem a omítnuty.

Martinský palác

Martinský palác

V roce 1967- 1973 byl palác rekonstruován podle plánu, který zpracoval architekt Zdeněk Hölzel. Projekt byl zhotoven pro Útvar hlavního architekta města Prahy. Při této rekonstrukci došlo částečně k přestavbě paláce. Dále pak byly konzervovány renesanční a raně barokní části, klenby, malované trámové podhledy, freskové a sgrafitové výzdoby. Přistoupilo se také k rekonstrukci hlavního sálu, při které bylo přihlédnuto k zachovaným kresbám z náčrtníku Felixe Weitenwebera (avšak pouze proporční desková dispozice). Nové dlažby byly vyrobeny z vračanského vápence a z mramoru. Na dvůr byl použit trachyte. Dochovala se zde i kašna od sochaře Josefa Vitvara, která je ponechána v původním stavu. V Konírně a přilehlém prostoru se uplatnily osvětlovací skleněné plastiky od sklářského výtvarníka René Roubíčka, jež jsou dnes uloženy v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.

Svatby v Martinském paláci

Martinský palác

Exkluzivní možnost uspořádat svatbu v historických kulisách paláce v sousedství Pražského hradu. Možnost využít nádvoří s fontánou, velký sál, jehož součástí je kaple s biblickými malbami, sál – konírna, množství salonků s malovanými trámovými stropy. Celý palác má neopakovatelnou atmosféru. Vy i Vaši blízcí zde máte možnost strávit den, na který se nezapomíná!
Svatební hostina v Martinickém paláci může probíhat na nádvoří, v konírně, nebo ve velkém sále, k dispozici pro Vás budou i menší salónky k odpočinku. Martinický palác nabízí jedinečnou možnost strávit celý den.

Rádi Vám zprostředkujeme vše, co udělá z Vašeho dne jedinečnou a bezstarostnou událost.
Představte si, příjezd historickými vozy na nádvoří paláce, welcome drink, obřad v sále, nebo zahradě paláce s živou hudbou a po něm pohoštění pro Vaše hosty, zatímco se budete fotit v našich exkluzivních interiérech.
Svatební hostina v Martinickém paláci může probíhat na nádvoří  nebo v sále, k dispozici pro Vás budou i menší salónky k odpočinku.

Martinský palác

Webové stránky místa na svatbu

https://martinickypalac.cz/

Další místa pro vaši svatbu zde.

« »