dj na svatbu
dj na svatbu

Mánes art restaurant

Kulturní, společenská a gastronomická historie tohoto objektu sahá až do roku 1930, kdy byl Mánes postaven na místě bývalých Šítkovských mlýnů pro tehdejší Spolek výtvarných umělců Mánes, který byl založen v roce 1887. Tento objekt sám o sobě láká návštěvníky svojí architekturou a vnitřní výzdobou k velkým kulturním, ale i kulinářským zážitkům.

Ojedinělá krása zrekonstruovaných prostor funkcionalistického objektu Galerie Mánes má v sobě genius loci odkazující na historii tohoto slavného místa a skýtá rozsáhlé využití pro všechny návštěvníky. Ať už jdete za kulturou, kulinářským zážitkem, živou hudbou, tancem anebo na firemní konferenci, vždy bude plno místa pro všechny. S kapacitou až 1500 osob je tento objekt jedním z největších v centru Prahy. Vždy zde pocítíte dech dějin let minulých, kdy se zde scházeli slavní politici a umělci, jako například Mikoláš Aleš, Antonín Hudeček, Antonín Slavíček či Alfons Mucha. Proto není náhodou, že na výstavbu tohoto objektu přispěl i prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

Mánes

Mánes

ART RESTAURANT MÁNES

Budova Galerie Mánes byla vybudována na místě bývalých Šítkovských mlýnů v letech 1928-1930 na žádost Spolku výtvarných umělců podle návrhu architekta Otakara Novotného. Jedná se o funkcionalistický komplex staveb, který slouží jako výstavní prostor a restaurace.

Restaurace je vyzdobena stropními freskami Emila Filly a samotnou výstavbu podporoval finančně i prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Hlavní myšlenkou Galerie Mánes je, aby se zde střetávali lidé s touhou vychutnat si spojení krásy umění s výjimečnou gastronomií.

V prostorách restaurace vystavujeme unikátní klavírní křídlo, na které v Mánesu ve 30. letech hrával slavný umělec Jaroslav Ježek. Pořádáme pravidelná klavírní představení.

V restauraci, která pojme až 130 hostů v interiérové části a 40 hostů v části terasy, si můžete pochutnat na tradičních českých pokrmech.

KAPACITA Art Restaurant Mánes:
130 míst k sezení / 200 míst při rautu
+ malá terasa restaurace
40 míst k sezení

TERRACE GRILL MÁNES

Naše rozlehlá terasa má překrásný výhled na okolí Masarykova nábřeží, návštěvníci z ní
mohou pozorovat proudící Vltavu, novodobou architekturu Tančícího domu, dále pak Petřín,
Žofín, Pražský hrad a v neposlední řadě i Národní divadlo. Při poklidném výhledu na Vltavu
si vychutnáte speciality z našeho grilu Josper a širokou nabídku míchaných nápojů.

ART CAFÉ MÁNES

Moderní kavárna a cukrárna sázející na výtečnou kávu a výrobky z vlastní cukrárny a pekárny. Zastavte se jen tak pro kávu s sebou nebo dezert po obědě. Kvalitu a čerstvost určitě oceníte.

LOUNGE BAR MÁNES

Velkolepý interiér s příjemnou atmosférou a nádherným výhledem.

Prostor je rozdělen na 3 části – Hlavní prostor („unisex“) s barem, přilehlý pánský salónek („gentleman´s cigar room) a dámský salónek („ladie´s champagne room). Lze si pronajmout všechny 3 a vzájemně je propojit, či využít jen jeden – dle přání.

KAPACITA:
Lounge Bar Mánes

80 míst k sezení / 100 míst při rautu

Lounge Bar (Ladie’s Champagne Room)
16 míst k sezení

Lounge Bar (Gentleman’s Cigar Room)
18 míst k sezení

SVATBY

Manžerka Ing. Vladimíra Bálintová představuje veselky takto:

Prožijte Váš velký den bez stresu a starostí. Společně s Vámi naplánujeme svatební hostinu nebo svatební párty podle Vašich přání a postaráme se o bezchybnou realizaci. Na základě Vašich požadavků zajistíme požadované vybavení, připravíme svatební dekorace, zajistíme výzdobu vybraných prostor a příjemný personál se postará o Vaše svatební hosty.Profesionální catering na nejvyšší úrovni je zárukou bezproblémového průběhu celého dne.Sestavíme společně s Vámi svatební menu podle Vašeho přání a v té nejvyšší kvalitě pod dohledem šéfkuchaře Jaroslava Zahálky. Připravíme svatební dort v naší cukrárně, zajistíme program nebo hudební doprovod podle Vašich požadavků.Vaše důvěra v nás v tak důležitý den je pro nás zavazující a jsme přesvědčeni, že Vaše svatba proběhne přesně podle Vašich představ.

Závěrem:

Mánes Art restaurant nabízí skvělé prostory, které lze rezervovat dle potřeby podle množství hostů. Využít jej můžete jak pro svatby, tak i pro větší akce jako jsou třeba firemní party. Pro svatby se nejčastěji používá Lounge Bar Mánes jenž je defacto v úrovni řeky Vltavy. Proto oceníte romantický výhled na tuto slavnou řeku. Samozřejmě máte i možnost se projít po jejím nábřeží.

Webové stránky místa na svatbu naleznete ZDE.

Další místa pro vaši svatbu ZDE.

« »