dj na svatbu
dj na svatbu

Villa Richtrer

Villa Richtrer je součástí Svatováclavská vinice Pražského hradu. Je to jedno z nejluxusnějších míst pro vaši svatbu s nádherným romantickým výhledem na starou Prahu.

Villa Richtrer

Villa Richtrer

Sama Richterova vila je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.
Rozlehlý areál je celý obehnán vysokou zdí. Pozemek je průchozí jak od Hradu, tak od Klárova. Areál je dobře viditelný z celého nábřeží a většiny pražských mostů. Z vlastního areálu jsou výjimečné výhledy na historickou Prahu.
Villa Richtrer

Villa Richtrer

Svatováclavská vinice – legendární vinice s tisíciletou historii je nejstarším vinohradem v Čechách a je tak dokladem dlouhé vinařské tradice na zdejším území. Mimořádně dobře exponovaný jižní svah v těsném sousedství Pražského hradu si vybral pro pěstování révy již kníže Václav na počátku 10. století. Po svém zakladateli také nese vinice jméno – Svatováclavská. V roce 2008 byla obnovena výsadba révy a po generální rekonstrukci celého areálu bylo celé území poprvé ve své více než tisícileté historii zpřístupněno veřejnosti. Jsou zde vysazeny dvě základní odrůdy révy vinné: Ryzlink rýnský a Rulandské modré (Pinot noir) – dvě nejušlechtilejší odrůdy severních vinařských oblastí. Kromě toho je podél vyhlídkové cesty vysazeno 35 odrůd révy vinné zapsaných v Odrůdové knize ČR. Ve vinici se pořádá během celého roku řada vinařských akcí a slavností.

Villa Richtrer

Villa Richtrer

Svatby ve Villa Richter

Svatby uprostřed starobylého vinohradu na Pražském hradě mají neopakovatelné kouzlo v každém ročním období. Dechberoucí výhledy na malostranské střechy a věže přes keře révy vinné jsou pokaždé jiné, ale vždy úchvatné.

Areál Svatováclavské vinice a Richterovy vily lze pronajmout exkluzivně jen pro Váš svatební den, který pak můžete prožít v absolutním soukromí, nikým nerušeni, ačkoli sami budete v samém srdci velkoměsta. Unikátní poloha areálu přitom zaručuje, že všichni hosté budou mít jedinečný výhled na celé pražské panorama.

Villa Richtrer

Villa Richtrer

Svatební obřad ve vinici Villa Richtrer

Civilní svatební obřad lze po domluvě uspořádat přímo uprostřed historické vinice nebo v prostorách skleníku vily. Termíny civilních obřadů vypisuje Oddělení matrik městské části Praha 1.

Možnosti svatební hostiny

Prostory Villa Richter nabízí hned několik možností  uspořádání svatební hostiny. Máte – li zájem o komornější svatbu, pak je pro Vás jeden z našich privátní salonků tou pravou volbou.

Pokud plánujete rozsáhlejší svatbu pro více jak 100 hostů, doporučujeme rezervovat prostory celé Villa Richter, či exkluzivně uzavřít celý areál včetně Svatováclavské vinice, což Vám zajistí absolutně nerušený průběh Vašeho svátečního dne.  Ze všech prostor, ať už jednoho ze salonků, či terasy Piano Terra je jedinečný výhled na pražské panorama.

Možnosti večerní oslavy

Vzhledem k tomu, že většina svatebních oslav je provázena hlasitější produkcí a trvá do pozdních nočních hodin, doporučujeme s ohledem na noční klid uspořádání party v horní restauraci Piano Nobile.

Více o tomto místě najdete zde:

Další místa na vaši svatbu zde:

« »